Дневен хороскоп
  Јарец

Борбата за успех е напорна и бара време и енергија. Немате на кого да се потпрете. Затоа самодисциплината и осаменоста ви стануваат неминовни придружници. Свесни сте за тежината на положбата како и фактот дека вашиот партнер ви помага се обидувате да го ставите на прво место во вашиот живот. Финансиските загуби може да доведат до незадоволство.
Дневен хороскоп
  Водолија

Наоѓате добар излез и добро решение за проблемите, но опасностите и понатаму остануваат. Во контактите со претпоставените ќе мора да се држите на дистанца и внимателно. Сентименталните односи ви се одлични, ќе имате разбирање кон својот партнер кој ќе знае тоа да го цени.
Дневен хороскоп
  Риби

Особено успешен, а пред се креативен ден. Некој за нешто ќе го убедувате. Бидејќи сите аргументи се на ваша страна успехот ќе биде неминовен. Очекувајте проблеми, емотивен судир и нервози. Очигледно сте ги прецениле сопствените психофизички способности. Само ако јасно сте ги кристализирале своите желби, можете да очекувате резултати.
Дневен хороскоп
  Овен

Постојано ќе бидете зафатени со некои обврски и затоа денот ќе ви изгледа многу краток. Успешни ќе бидете и во дејностите поврзани со медицина, образование и слични. Финансиската состојба не е добра. Емоционално многу лесно ќе се возбудувате и ќе се заљубувате.
Дневен хороскоп
  Бик

Од страна на една личност од спротивниот пол која многу ви значи, ќе бидете опсипувани со комплименти и нежност. Тоа особено ќе ви годи, но денеска можеби нема да знаете како соодветно да и' возвратите. Не дозволувајте разумот да влијае врз чувствата. Ако дозволите да ве води срцето, тогаш можете да добиете многу. Вашата потреба од љубов ќе биде задоволена.
Дневен хороскоп
  Близнаци

Пред вас е динамичен и возбудлив ден и ќе ги извршувате сите обврски, ќе остварувате успешни средби и одлично ќе се чувствувате. Моментно се наоѓате во фаза на размислување во врска со продажба на некои недвижности. Ако сакате да успеете во тоа, ќе мора малку да ја намалите цената. Размислете за тоа дали сега е вистинскиот момент за таква зделка.
Дневен хороскоп
  Рак

Благодарејќи на емотивното задоволство, одлично ќе функционирате во сите сфери во општествениот живот. Сакате да си го признаете тоа или не, партнерот ви отвора многу врати и можности. Успевате и во некои работи за кои ако не е тој нема да можете ниту да сонувате. Осамените ќе мора посериозно да се потрудат да си ја најдат подобрата половина.
Дневен хороскоп
  Лав

Ако се' уште не можете да ги видите резултатите од хаосот што сте го направиле, тогаш денеска ќе бидете сведоци на големи промени. Тие што се на одмор, треба повеќе да се дружат и да се забавуваат и не треба да дозволат да им биде здодевно. Отидете на попладневна прошетка со партнерот.
Дневен хороскоп
  Девица

Имате многу енергија, па речиси сите работи ќе се одвиваат во најдобар ред, а најмногу помалите што ви носат добри добивки. Поголемиот дел од вашата енергија ќе биде концентрирана на финансиските прашања. Комуникациите ви се добри, особено деловните. Емоционално сте немирни и несигурни. Не дозволувајте љубомората да ве води и да ве направи несреќни.
Дневен хороскоп
  Вага

Сите претставници што се занимаваат со креативни работи, ќе имаат инспирација за творење. Периодот пред вас не е поволен за практични работи, но затоа е особено добар за работи што бараат повеќе фантазија и креативност. Следете ја вашата природа и според неа и однесувајте се зашто тоа е клучот на успехот. Разочарувањата може многу да ве изменат.
Дневен хороскоп
  Шкорпија

Се соочувате со разни компликации, но не дозволувајте некој друг да одлучува за вашите работно-финансиски интереси. Потребно е да ја утврдите листата со приоритети и да се изборите за подобар статус меѓу соработниците. Нема потреба со недоверба да гледате во нечии чувства. Дозволете си да ве понесе емотивниот занес и уживајте во убави работи.
Дневен хороскоп
  Стрелец

Умеете да дејствувате сугестивно врз своите соработници и не срамете се да побарате отстапки. Сметате дека сте заслужиле подобри услови. Благодарејќи на добрата работна стратегија ве очекуваат позитивни резултати. Во љубовниот живот непотребно се грижите поради нечие однесување. Покажете повеќе разбирање за нечии грешки.
» Внесете податоци за да го пронајдете вашиот сончев и вашиот кинески знак.


   

» Резултат за внесените податоци.
» Оваа страница веќе по долго не е во функционалност, поради технички проблеми.


2009-05-20 22:32:31

» Додаден новиот месечен хороскоп, за месец Април, со важност до 31 Април 2009 год.

2009-04-03 06:48:12


 

» Добро дојдовте на овај сајт, кој е наменет за хороскоп и астрологија.
Тука можете да ги најдете следните содржини:

- Дневен хороскоп
- Месечен хороскоп
- Карактеристики на вашиот знак
- Кинески хороскоп
- Астрологија и соѕвездија
- Калкулатор за хороскопски знак

Ви благодариме за вашата посета, се надемаве дека ќе поминете добро време на овај сајт.

MediaInTeam


 
»Која тема од хороскопот ви е најзабавна за читање?

Дневен хороскоп
Месечен хороскоп
Кинески хороскоп
Карактеристики 
MediaInTeam © Сите права задржани